Każda osoba, która zajmuje się budownictwem, czy też kamieniarstwem musi posiadać odpowiedni sprzęt, dzięki któremu praca będzie wykonywana sprawniej i szybciej.

Do cięcia materiałów oraz ich obróbek niezwykle pomocne są tarcze diamentowe. Znajdują się one w różnego rodzaju sprzętach takich, jak maszyny ręczne, spalinowe oraz stołowe. Tarcze diamentowe wykorzystywane w budownictwie można podzielić ze względu na jakość. Wyróżnia się typ Premium, Industry i Standard. Każda tarcza ma swoje zastosowanie, dlatego należy wiedzieć jaką powierzchnię będziemy ciąć.

Tarcze premium stosowane są do cięcia ceramiki. Mogą być wykorzystywane zarówno na mokro, jak i sucho. Posiadają różne średnice np. 115-125, 150-230 mm oraz 250-350 mm. Do betonu sprawdzą się głowice standardowe. Używa się ich do szlifowania przede wszystkim na sucho. Ich średnica to 100- 125 mm. Do cięcia grubego betonu oraz materiałów budowlanych polecamy zakup tarczy typu turbo o jakości premium. Jest ona niezwykle wytrzymała i odporna na uszkodzenia. Jeżeli chcemy oszlifować takie materiały jak granit, gres i inne kamienie powinniśmy zakupić tarczę diamentową typu turbo o jakości profesjonalnej. Jest ona bardzo trwała. Można ją bardzo łatwo zamontować na szlifierce kątowej.

W kamieniarstwie bardzo często korzysta się z dysków polerskich diamentowych. Dzięki dobrze dobranej tarczy można łatwo i przyjemnie wyszlifować każdy kamień. Dyski nadają się także do nadawania odpowiednich kształtów. Należy pamiętać o tym, iż każdy kamień wymaga doboru innej tarczy. Ważne jest także to, czy praca będzie odbywała się na mokro czy na sucho. Do marmuru warto wybrać diamentowe dyski polerskie o najwyższej jakości -premium, które zapewniają dokładne cięcie. Do materiałów typu gres, granit, ceramika szczególnie polecane są tarcze typu FI 100 o wysokiej granulacji. Ten rodzaj tarcz zapewni precyzje i nada naszemu kamieniowi odpowiedni kształt.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz wyboru odpowiedniej dla siebie tarczy.

Źródło:

http://diames.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ