diamentowe-dyski-polerskie

Tarcze budowlane, rodzaje

Każda osoba, która zajmuje się budownictwem, czy też kamieniarstwem musi posiadać odpowiedni sprzęt, dzięki któremu praca będzie wykonywana sprawniej i szybciej.

Do cięcia materiałów oraz ich obróbek niezwykle pomocne są tarcze diamentowe. Znajdują się one w różnego rodzaju sprzętach takich, jak maszyny ręczne, spalinowe oraz stołowe. Tarcze diamentowe wykorzystywane w budownictwie można podzielić ze względu na jakość. Wyróżnia się typ Premium, Industry i Standard. Każda tarcza ma swoje zastosowanie, dlatego należy wiedzieć jaką powierzchnię będziemy ciąć.

Tarcze premium stosowane są do cięcia ceramiki. Mogą być wykorzystywane zarówno na mokro, jak i sucho. Posiadają różne średnice np. 115-125, 150-230 mm oraz 250-350 mm. Do betonu sprawdzą się głowice standardowe. Używa się ich do szlifowania przede wszystkim na sucho. Ich średnica to 100- 125 mm. Do cięcia grubego betonu oraz materiałów budowlanych polecamy zakup tarczy typu turbo o jakości premium. Jest ona niezwykle wytrzymała i odporna na uszkodzenia. Jeżeli chcemy oszlifować takie materiały jak granit, gres i inne kamienie powinniśmy zakupić tarczę diamentową typu turbo o jakości profesjonalnej. Jest ona bardzo trwała. Można ją bardzo łatwo zamontować na szlifierce kątowej.

W kamieniarstwie bardzo często korzysta się z dysków polerskich diamentowych. Dzięki dobrze dobranej tarczy można łatwo i przyjemnie wyszlifować każdy kamień. Dyski nadają się także do nadawania odpowiednich kształtów. Należy pamiętać o tym, iż każdy kamień wymaga doboru innej tarczy. Ważne jest także to, czy praca będzie odbywała się na mokro czy na sucho. Do marmuru warto wybrać diamentowe dyski polerskie o najwyższej jakości -premium, które zapewniają dokładne cięcie. Do materiałów typu gres, granit, ceramika szczególnie polecane są tarcze typu FI 100 o wysokiej granulacji. Ten rodzaj tarcz zapewni precyzje i nada naszemu kamieniowi odpowiedni kształt.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz wyboru odpowiedniej dla siebie tarczy.

Źródło:

http://diames.pl

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij