Trójmiasto - cud nad Bałtykiem

Trójmiasto – cud nad Bałtykiem

Od ponad 100 lat Trójmiasto stanowi w środkowej i północnej Europie wizytówkę polskiego wybrzeża. Nic dziwnego – Gdańsk fascynuje długą, wyboistą historią, Gdynia jest perłą budownictwa lat 20. ubiegłego wieku, sopocki Monciak z kolei to jedna z największych atrakcji południowego Bałtyku. Metropolia trójmiejska prężnie się rozwija i wydaje się, że trend ten nie minie. Ba! Z każdym rokiem przyspiesza i to właśnie go wyróżnia. Ze swoimi wielowiekowymi dziejami idącymi w parze z niezachwianym postępem Trójmiasto stanowi fenomen być może na skalę europejską.

Ideą i tym samym wizją na przyszłość administracji wszystkich trzech miast jest współpraca oraz zrównoważony rozwój. Od samego istnienia metropolii misją stała się promocja aglomeracji i budzenie zachwytu pośród innych nadbałtyckich portów. Możemy powiedzieć, że cel został osiągnięty, lecz nie jest to powód, aby osiąść na laurach. Wraz z postępem świata postęp pomorskiego wybrzeża nie może stanąć w miejscu. Podstawową zasadą powinien być ciągły, lecz zarazem rozsądnie realizowany rozwój.

Jednym z istotnych obszarów, w jakie trójmiasto inwestuje ogromne zasoby finansowe jest budownictwo. Jak niegdyś osiedla mieszkalne kojarzyły się głównie z wielkimi blokami, gdzie tylko się przebywało pod dachem nad głową, tak dzisiaj osiedla stanowią poniekąd „organizmy”, wspólnoty, których lokatorzy realizują się przez samo w nich zamieszkiwanie. Obraz „życia na osiedlu” uległ zróżnicowaniu. Na przestrzeni ostatnich lat do Gdańska, Gdyni i Sopotu udało się sprowadzić najbardziej uznanych developerów i inwestorów. Gdańsk oraz Sopot są modernizowane, a Gdynia, cud architektoniczny XX wieku, można rzecz niejako przeżywa swój renesans w nowoczesnej odsłonie.

Szczególną sławą cieszą się mieszkania i apartamenty w Gdańsku. Miasto to bowiem z roku na rok przyciąga coraz większe rzesze przyjezdnych zarówno tymczasowo tu zamieszkujących, jak również osiedlających się na stałe. Prestiż i majestat Gdańska są niepodważalne. Dowodzi tego nie tylko jego wspaniała historyczność, którą pochwalić się mogą nieliczne punkty Europy, lecz także topografia, architektura, atrakcje, inwestowanie w kulturę, naukę, sztukę, samych mieszkańców. Możemy stwierdzić, że Gdańsk jest miastem do cna pasującym do definicji tego słowa.

Trójmiasto rozwijało się, rozwija i będzie rozwijać. Nic nie odbierze mu jego dziedzictwa, a być może jeszcze nieraz zaskoczy swoim szczęściem do wielkich rzeczy i wydarzeń. Pozostaje patrzeć z podziwem na ten fenomenalny akcent polski nad Bałtykiem.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij