Zmiana systemu wentylacji w domu. Jak zaplanować krok po kroku i pozbyć się gruzu i odpadów

Zmiana systemu wentylacji w domu. Jak zaplanować krok po kroku i pozbyć się gruzu i odpadów?

Nie tylko w nowym budownictwie możliwe jest korzystanie z wentylacji mechanicznej. Również starą wentylację grawitacyjną można przekształcić w wentylację mechaniczną. Jednak musi być spełnionych szereg czynników. Nie obędzie się również bez dużej ilości gruzu i odpadów, w związku z koniecznością kucia w ścianie. 

Zaślepienie kominów wentylacji grawitacyjnej 

W budynku jednocześnie nie mogą istnieć dwie instalacje, dlatego konieczna jest rezygnacja z kominów wentylacji grawitacyjnej. Dom musi być w 100% szczelny, gdyż powietrze może mieć ujście jedynie przez kanał wywiewny, aby wentylacja mechaniczna działała sprawnie. Zatem czerpnia i wyrzutnia nie mogą konkurować z tradycyjną wentylacją, gdyż jest to niezgodne z prawem. 

Odpowiednie zaizolowanie ścian, okien i drzwi

Zanim przejdzie się do kucia w ścianach, by poprowadzić rury potrzebne do wentylacji mechanicznej należy zapewnić odpowiednią izolację termiczną budynku. Zatem niezbędne będzie ocieplenie budynku pianką poliuretanową albo wełną mineralną, choć pierwszy sposób zapewnia większą szczelność. Dla zniwelowania mostków termicznych niezbędne jest również zadbanie o odpowiednią stolarkę okienną i drzwiową. Można zastosować systemy trzyszybowe i nowoczesne ramy aluminiowe. Oczywiście na samym końcu najistotniejsza jest instalacja kanałów wentylacyjnych, które mogą być wykonane polipropylenu bądź stali. Muszą być rozprowadzone w całym budynku, dlatego inwestora czeka duża ilość kucia poza instalacją centrali systemu wentylacji. 

Pozbycie się gruzu po pracy remontowej 

Przy każdej pracy remontowej również zmianie systemu wentylacji należy pozbyć się wszystkich odpadów budowlanych. Najlepszym wyborem jest wynajem kontenera na odpady. Należy pamiętać, że jeśli w trakcie prac związanych ze sprzątaniem i remontem będzie on stał na chodniku czy w innym miejscu poza posesją należy posiadać zgodę na jego postawienie. Jeśli jednak działka jest duża nie ma problemu z napełnianiem kontenera w jej obrębie i zleceniem wywozu, kiedy jest już napełniony gruzem. Warto wybrać firmę, która świadczy kompleksowe usługi w tym zakresie.                  

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij