Bramy garażowe

Bramy garażowe o podwyższonej wytrzymałości

Dbanie o bezpieczeństwo jest jednym z powodów, dla których decydujemy się na wysokie ogrodzenia, systemy alarmowe czy monitoring. Wszystko to jest ważne, ale jedną z kluczowych rzeczy, o których warto pamiętać jest to, aby chronić nasze rodziny oraz posiadane przedmioty na różne sposoby. Daje nam to gwarancję, że jeśli jeden z systemów zawiedzie, wciąż złodziej nie będzie w stanie dostać się do łupu. Z tego właśnie powodu decydujemy się na zakup bram garażowych o podwyższonej wytrzymałości. Na rynku istnieje jednak wiele ich rodzajów, dlatego dość łatwo jest się w tym wszystkim pogubić. I tutaj z pomocą przychodzimy my, ponieważ w poniższym tekście omówimy sobie kilka z nich.

Jaka powinna być brama garażowa?

Aby płynnie przejść do omawiania najpopularniejszych rodzajów bram wzmacnianych, trzeba odpowiedzieć sobie na kilka zasadniczych pytań. Pierwsze z nich odnosi się do tego, gdzie będzie ona wykorzystywana. Ważne jest to czy będzie to prywatna posesja czy teren firmy, ponieważ część z bram ma specjalne systemy umożliwiające ich przyłączenie do sieci wewnętrznej, co w przypadku przydomowego garażu na pewno się nie sprawdzi. Warto też zastanowić się, co będzie znajdować się w garażu z taką bramą, ponieważ istnieją również modele, których sforsować się nie da, ale niestety kosztują one naprawdę dużo. Warto więc dobrze zastanowić się, czy warto inwestować oszczędności w takie rozwiązanie, gdy będziemy w takowym garażu trzymać tylko taczki i dwa rowery (oczywiście proszę nie brać tego dosłownie, to tylko przykład).

Kilka słów o bramach przemysłowych

W tym akapicie skupimy się na bramach do zastosowań specjalnych. Charakteryzują się one pełną automatyzacją i ogromnymi rozmiarami. Potrafią sięgać nawet kilku metrów, dzięki czemu umożliwiają przejeżdżanie przez nie na przykład samochodom ciężarowym. Oprócz rozmiaru charakteryzuje je wysoka wytrzymałość na warunki atmosferyczne oraz próby ich sforsowania. Ważne jest również to, że dzieli się je na kilka rodzajów, ale jedno jest pewne – w domowym garażu nie sprawdzą się na pewno. Choć nikt Państwu nie zabroni ich zakupu.

Potężne bramy segmentowe

Jednym z najwytrzymalszych rodzajów bram przemysłowych, są te segmentowe. Warto od razu nadmienić, że istnieją ich odpowiedniczki przeznaczone do wykorzystania w przydomowych garażach, dlatego omówimy je tutaj zbiorczo. Bramy tego typu złożone z połączonych ze sobą elementów, które umieszczone są na specjalnych prowadnicach. Podczas otwierania wrót, podnoszą się one na górę, a co za tym idzie z pozycji pionowej przechodzą w poziomą. Warto to wiedzieć, ponieważ potrzeba na to dodatkowego miejsca, z czym może być problem w garażach o niewielkich gabarytach. W takich sytuacjach lepiej sprawdzą się bramy roletowe, ale o nich pomówimy przy następnej okazji, ponieważ te nie należą do produktów o podwyższonej wytrzymałości.

Garaż z bramą wjazdową?

Ostatnim punktem, na którym się skupimy są bramy wjazdowe, które dodatkowo pełnią funkcję bram garażowych. Jak to w ogóle możliwe? W zabudowie szeregowej można spotkać tak zaprojektowane domy, w których garaż bezpośrednio wychodzi na ulicę. I w takim wypadku trzeba naprawdę zadbać o to, aby nikt nie mógł się przy ich pomocy dostać do budynku. Zależnie od dostępnego miejsca można pokusić się o różnego rodzaju bramy segmentowe, które należą do naprawdę wytrzymałych. Wielu producentów w swoje ofercie posiada wyszczególnione modele, które przeznaczone są właśnie do takich sytuacji. Jeśli jednak zdecydujemy się na coś naprawdę mocnego, nie ma potrzeby wydawać dodatkowych pieniędzy na specjalną bramę wjazdową. Wszystko jednak zmienia się w sytuacji, kiedy wiemy, że istnieje ryzyko włamania, ponieważ mieszkamy w takiej, a nie innej dzielnicy miasta.

Podsumowując, na rynku istnieje wiele bram garażowych o podwyższonej wytrzymałości, dlatego nie powinno być większych problemów z ich dobraniem do danego budynku. Wszak możemy wybierać nie tylko w zastosowanych technologiach, ale i kolorach oraz wzorach. A przecież warto byłoby, żeby brama garażowa była spójna z resztą budynku, prawda?

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij