Duży może więcej! Optymalne rozwiązania dla podwójnych garaży w domach jednorodzinnych

Duży może więcej! Optymalne rozwiązania dla podwójnych garaży w domach jednorodzinnych

Wybór projektu domu to decyzja na całe życie. Podejmujemy ją zawsze w określonym miejscu i czasie, na konkretnym etapie naszego życia. Warto w chwili wyboru pomyśleć o przyszłości. Jeśli na tę chwilę posiadamy np. 1 auto, to nie wykluczone, że za kilka lat pojawi się kolejne. Dlatego wybierając projekty domów z garażem dwustanowiskowym wybiegamy w przyszłość odpowiedzialnie przygotowując się na to, co może nastąpić. Dlaczego warto pomyśleć do przodu i wybrać dom z podwójnym garażem? Przekonajmy się, że duży może więcej.

Dom przy Przyjemnej 19 bisDom przy Przyjemnej 19 bis – www.galeriadomow.pl

Podwójny nie wiele droższy, za to bardziej praktyczny!

Garaż dwustanowiskowy w wykonaniu nie generuje znacząco większych kosztów niż garaż pojedynczy. Jeśli już wybieramy projekty domów z garażem, to warto by miał on wymiary pozwalające na jego komfortowe wykorzystanie. Końcem 2018 roku zmieniły się normy dotyczące garaży, według których obecnie podwójny garaż musi mieć minimalną szerokość 560 cm. W praktyce spotyka się jednak szersze garaże. Tutaj każdy centymetr robi różnicę na rzecz użytkownika. Jeśli działka, na której budujemy dom daje nam możliwości realizacji projektu z podwójnym garażem warto przemyśleć taką inwestycję. Nie musimy budować garażu w bryle budynku, to generuje koszty więźby i pokrycia dachowego. Jeśli zależy nam po prostu na większym garażu warto wybrać projekt domu z doklejonym garażem z płaskim dachem. Taki wybór jest najtańszy, a dach garażu może nam posłużyć jako komfortowy taras.

Dom przy Alabastrowej 11Dom przy Alabastrowej 11 – www.galeriadomow.pl

Garaż i jego potencjał – jak ciekawie wykorzystać przestrzeń.

Jak wiadomo, garaż to nie tylko miejsce postojowe na samochody. Dla każdego inwestora może pełnić różne funkcje. Jedno jest pewne, jeśli wybierzemy podwójny garaż miejsca na wszystko mamy zdecydowanie więcej. Co może się znaleźć w dobrze zaaranżowanym garażu? Zacznijmy od najmniej oczywistych propozycji.

Garaż jako darmowe miejsce dla działalności gospodarczej.

Zaczynamy od nietuzinkowego sposobu wykorzystania garażu, ale nie da się ukryć, że ta funkcjonalność garażu ma swoje ekonomiczne uzasadnienie. Wygraliśmy projekt domu z garażem, licząc że będziemy parkować w nim auta, ale los chciał, że jest potrzebne miejsce do prowadzenia własnej działalności. Gabinet manicure, salon fryzjerski, czy biuro księgowe – wszystkie typy działalności z powodzeniem pomieści garaż. 30-40 m² to naprawdę spory lokal. Za wynajem takiej przestrzeni musielibyśmy co miesiąc płacić kilka tysięcy złotych, a tak – mamy ją za darmo! Wystarczy bramę garażową zmienić na elegancką, szklaną witrynę z drzwiami wejściowymi i biuro gotowe. A gdy za garażem zlokalizowana jest kotłownia, przestrzeń powiększa się o kolejne metry. Można tam zlokalizować niewielką łazienkę i garaż staje się autonomicznym, w pełni wyposażonym lokalem użytkowym.

Dom przy Cyprysowej 15 S3Dom przy Cyprysowej 15 S3 – www.galeriadomow.pl

Garaż jako warsztat majsterkowicza

Projekty domów jednorodzinnych posiadające garaż posiadają przestrzeń, która doskonale sprawdza się jako miejsce pracy dla domowego majsterkowicza. Gdy przemyślimy logistykę garażu, może się okazać, że mimo zaparkowanych aut, znajdziemy tu miejsce na stół roboczy, na którym wykonamy najróżniejsze prace ręczne. Narzędzia możemy pogrupować w drewnianych, lub plastikowych skrzyniach, w czym pomoże nam własnoręcznie wykonany regał na ścianę. Gdy chcemy się pochwalić naszym sprzętem przed znajomymi idealnym rozwiązaniem będzie zawieszenie go na specjalnych uchwytach. W tym celu wystarczy przymocować do ściany płytę OSB i zamontować na niej, odpowiednie dla każdego urządzenia, wieszaki. Efekt estetyczny i praktyczny murowany.

Garaż jako spiżarnia

Przy dobrej aranżacji przestrzennej Twój garaż może z powodzeniem spełniać funkcje spiżarni. Odpowiednio zamontowane regały, czy drewniane skrzynie na owoce i warzywa nie zakłócą funkcjonalności garażu. Wydobędą z niego ukryty potencjał, który możesz wykorzystać na spiżarnię, której akurat nie posiada Twój projekt domu.

Garaż, jako miejsce na wszystko.

Nie ma bardziej pomocnej przestrzeni w domu jednorodzinnym niż garaż. Posiadacze garażu wiedzą, o czym tu mowa. Garaż jest miejscem dobrym na wszystko. Z powodzeniem zmieścimy tu ogrodowe meble, kosiarkę, wózek dziecięcy, urządzimy suszarnię na pranie, czy wykorzystamy jako warsztat naprawy samochodów. Bez trudu zmieścimy tu również urządzenia rekreacyjne – rowery, motor, czy hulajnogę. Duża przestrzeń podwójnego garażu generuje wiele różnych zastosowań. Sami najlepiej będziemy wiedzieć, do czego będzie nam najbardziej potrzebny.

Garaż jako przestrzeń artystyczna.

Jeśli nasza wrażliwość jest bliska artystycznym uniesieniom, garaż pozwoli nam realizować nasze pasje. Muzyka, sztuki plastyczne, czy filmowe, od dawnych lat najlepiej rozwijały się w garażu. Salka prób zespołu muzycznego, warsztat ceramiki artystycznej, czy salon tatuażu, to jedne z bardziej kreatywnych sposobów wykorzystania dużego garażu, którym jest obdarzony projekt domu.

Projekty domów z podwójnym garażem mają swój potencjał. Jeśli tylko zdecydujemy się na taki wybór mamy pod ręką dodatkowa przestrzeń, która w różnych sytuacjach może okazać się pomocna. Budując dom z myślą o przyszłości warto wybierać projekty domów z podwójnym garażem. Nigdy nie wiemy do końca na co może się nam przydać garaż – przestrzeń, która nie jedno ma imię.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij