Jak ochronić rośliny przed suszą

Jak ochronić rośliny przed suszą?

Każdy, zarówno początkujący jak i doświadczony ogrodnik pragnie, aby posadzone przez niego rośliny rozwijały się jak najlepiej. Chcemy, aby rośliny jadalne przynosiły obfity plon, a od tych ozdobnych oczekujemy intensywnego kwitnienia. Trzeba jednak mieć na uwadze, że wszystkie rośliny są narażone na niekorzystny wpływ czynników atmosferycznych. Od kilku lat w naszym kraju coraz powszechniejsze stają się susze. Zróbmy więc wszystko co w naszej mocy, aby zabezpieczyć posadzone przez nas rośliny przed przykrymi ich skutkami.

Regularnie oraz systematycznie podlewaj rośliny.

Jak powszechnie wiadomo, walka z intensywną suszą jest bardzo nierówna i wymagająca. Najczęściej podejmowanym przez nas zabiegiem mającym na celu ograniczenie negatywnych skutków suszy jest rzecz jasna podlewanie roślin. Czynność tę wykonujemy regularnie i systematycznie. W okresach naprawdę silnych susz niezbędne jest podlewanie roślin nawet dwa razy w ciągu każdego dnia. Nie wolno jednak podlewać roślin wówczas, gdy intensywnie świeci słońce. Mokre liście kwiatów i warzyw mogłyby bowiem doznać poparzeń słonecznych.

Woda, którą podlewamy rośliny w czasie suszy nie powinna również zbyt zimna, zwłaszcza jeżeli podlewamy je wieczorem. Ziemia jest wówczas bardzo nagrzana i lodowata woda mogłaby zaszkodzić naszym kwiatom, krzewom oraz warzywom. Najlepiej byłoby więc wykorzystywać wodę o temperaturze pokojowej. Jeżeli chcemy, możemy również co jakiś czas podlewać roślinę gnojówką z pokrzyw, a także roztworem na bazie wody i skrzypu polnego. Dzięki temu znacząco wzmocnimy rośliny. Staną się one nie tylko bardziej odporne na różnego rodzaju szkodniki, ale również na niekorzystne warunki atmosferyczne, w tym wspomnianą już wcześniej suszę. Jeżeli zależy nam na tym, aby ekologiczne roztwory przyniosły oczekiwane rezultaty, musimy mieć na uwadze ich regularne oraz systematyczne stosowanie.

Zaufaj sile specjalistycznych preparatów.

Jak już zostało wspomniane, podlewanie roślin jest niezbędne podczas intensywnej suszy. Należy zwiększyć jego częstotliwość oraz zadbać o to, aby woda miała odpowiednią temperaturę. Niestety, nie jest to wystarczające, jeżeli zależy nam na tym, aby nasze rośliny przetrwały suszę. Jeśli chcemy uchronić posadzone przez nas rośliny przed negatywnym wpływem suszy, zastosujmy preparat taki jak hydrożel TerraCottem.

Preparat ten możemy zakupić w sklepach ogrodniczych, zarówno tych internetowych jak i stacjonarnych. Jest to specjalistyczny preparat odżywczy, w którym znajdziemy następujące składniki: nawóz, hydrożel, materiał nośnikowy oraz lawę wulkaniczną. Jeżeli użyjemy wspomnianego hydrożelu, możemy liczyć na to, że posadzone przez nas rośliny będą charakteryzowały się większą zdolnością do magazynowania wody. Nie da się zaś ukryć, że w trakcie suszy jest to niezwykle przydatna zdolność. Na tym jednak nie koniec zalet, z jakimi wiąże się stosowanie hydrożelu TerraCottem. Produkt ten potrafi również znacząco przedłużyć kwitnienie roślin ozdobnych.

Dzięki temu zwiększy się atrakcyjność naszego ogrodu. Wspomniany preparat znalazł bardzo powszechne zastosowanie, gdyż nadaje się do pielęgnacji roślin ogrodowych, balkonowych oraz domowych. Przed zastosowaniem preparatu należy jednak zapoznać się ze wszystkimi informacjami zawartymi na opakowaniu produktu. Dzięki temu dowiemy się tego jakiej ilości preparatu należy użyć, aby cieszyć się satysfakcjonującymi efektami. Zbyt mała lub zbyt duża jego ilość może bowiem przynieść skutek przeciwny od zamierzonego, a tego żaden ogrodnik by nie chciał.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij