Jak przymocować poręcz do ściany – praktyczne informacje

Jak przymocować poręcz do ściany – praktyczne informacje

Parterowe domy już dawno wyszły z mody. Zwiększone potrzeby domowników, wymuszają konstruowanie wyższych budynków, które będą posiadały większą liczbę pomieszczeń. Każdy przecież chce posiadać własny kąt, gdzie może spokojnie odpocząć i oczyścić umysł po ciężkim dniu pracy. Dlatego w coraz większej liczbie polskich domów pojawiają się schody. Kręcone, proste, czy nawet z wyglądy przypominające drabiny, wszystkie są niemałym kosztem w trakcie budowy domu.

Artykuł powstał we współpracy z firmą gigastal.pl

Schody mogą stanowić część budynku, wtedy będziemy mieli do czynienia ze schodami betonowymi, jak i być odrębnym element. Wtedy schody będą raczej wykonane z drewna lub stali. Niezależnie od tego, z jakim rodzajem schodów mamy do czynienia, podstawą bezpieczeństwa trakcie ich użytkowania jest dobrze przymocowana poręcz. W tym tekście znajdziemy wiele cennych i praktycznych wskazów, co do montażu i konserwacji takich właśnie poręczy i uchwytów.

Uchwyty do szkła ze stali nierdzewnej – najlepsze rozwiązanie dla domu lub mieszkania

Z poręczami mamy do czynienia nie tylko w przypadku schodów, ale również balkonów. Nie ma wątpliwości co do tego, że montaż wytrzymałej poręczy w przypadku tego typu konstrukcji ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo osób, które na po danej konstrukcji przemieszczają się na co dzień. Niepoprawnie zamontowana poręcz może stwarzać niebezpieczeństwo upadku, często nawet z dużej wysokości. Dlatego planując remont domu lub mieszkania, warto zwrócić się do doświadczonego fachowca, który pomoże wybrać oraz zainstalować odpowiednią poręcz.

Jeżeli jednak nie możemy pozwolić sobie na zatrudnienie takiej osoby, to dobrym rozwiązaniem będzie samodzielna lektura stron internetowych poświęconych właśnie temu zagadnieniu i samodzielny dobór odpowiednich elementów. Uchwyty do szkła ze stali nierdzewnej to bardzo dobry wybór, jeśli zależy nam na stabilności i wytrzymałości poręczy. W przypadku balkonów jest to niemal konieczność, ponieważ nietrwała konstrukcja poręczy może być przyczyną upadki z dużej wysokości, a w konsekwencji nawet śmierci.

Najlepsze uchwyty do balustrad szklanych

Balustrada jest konstrukcją, która powinna być zamontowana poprawnie. Dlatego jej montażu nie powinniśmy podejmować się samodzielnie. Jej implementacją powinna zająć się doświadczona i wykwalifikowana osoba. Będziemy mieli wtedy pewność, że nasz balkon jest całkowicie bezpieczny i mogą poruszać się po nim dzieci. Co zrobić, w przypadku kiedy w okolicy takiej osoby nie ma lub po prostu nas na nią nie stać? Nic straconego.

Jeśli zdecydujemy się na próbę samodzielnego montażu całej balustrady, to warto wybrać się do jednego ze sklepów budowniczych na terenie naszego miasta. Sklepy tego typu posiadają w swojej ofercie liczne akcesoria, które mogą okazać się niezbędne podczas remontu mieszkania, w tym także uchwyty do balustrad szklanych. Przy czym warto odwiedzić kilka takich sklepów, gdyż tylko wtedy będziemy mieli możliwość porównania uchwytów pod względem ceny oraz jakości wykonania.

Jakie cechy powinny mieć uchwyty do szkła balustrady?

Balustrady szklane powinny charakteryzować się bardzo duża wytrzymałością oraz odpornością na silne podmuchy wiatru. Dlatego też wybierając elementy do poszczególnych części balustrady szklanej, nawet uchwyty do daszków szklanych będących dodatkowym jej elementem, powinniśmy kierować się nie ceną, a jakością wykonania poszczególnych elementów. Szklane moduły, wchodzące w skład balustrady są bardzo delikatne, dlatego też uchwyty nie powinny wywierać zbyt dużego nacisku na powierzchnię szkła. W przeciwnym wypadku może dojść do jego uszkodzenia, a nawet całkowitego zniszczenia.

Uchwyty do balustrad szklanych – garść dodatkowych informacji

Tego rodzaju element balustrady może być wykonany ze stali nierdzewnej, co jest oczywiście dodatkowym atutem konkretnego rodzaju uchwytu. Zakup takiego uchwytu da nam pewność, że nie będziemy zmuszeni do przeprowadzenia remontu całej balustrady po dłuższym czasie.

Uchwyty do balustrad szklanych powinny również pasować kolorystycznie do innych elementów, wchodzących w skład balustrady. Pozwoli to na zachowanie większej estetyki oraz poprawi aparycję całego budynku.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij