Jakich mieszkań poszukujemy dziś najczęściej

Jakich mieszkań poszukujemy dziś najczęściej?

Jesteś studentem, singlem, a może masz już rodzinę? Wybór przyszłej nieruchomości to nie taka prosta sprawa. Sprawdź, co dziś wpływa na decyzyjność klienta kupującego mieszkanie.

Metraż nieruchomości

Zdecydowanie chętniej większość z nas wybiera większe lokale. Największe zapotrzebowanie jest na dwupokojowe mieszkania o standardowym rozkładzie salonu połączonego z kuchnią. Doskonale się sprawdzi nie tylko dla dwójki osób, lecz także dla singla. Poza tym, bardzo często za lokal dwupokojowy musimy dopłacić niewiele więcej niż za małą kawalerkę. Z tego względu, inwestycja w większy metraż jest uzasadniona.

Wciąż jest popyt także na mieszkania trzypokojowe. Najczęściej takich szukają młode małżeństwa, które planują potomstwo. Oprócz nich, małe rodziny, najczęściej trzyosobowe. Ujmując krócej, dzisiaj szukamy większych przestrzeni do mieszkania. Nie zadowalają nas lokale poniżej 30m2.

Warto dodać, że zawsze wolny pokój można wynająć na krótkotrwały lub długotrwały okres najmu. Z tego względu, inwestycja w większe mieszkanie może przynosić ci także dochody.

Lokalizacja

Oprócz wyglądu czy metrażu nieruchomości kluczowym aspektem jest dla nas lokalizacja. Jeśli wydaje ci się, że nadal tylko mieszkania w centrum są najbardziej pożądane, jesteś w błędzie. Obserwujemy, że coraz więcej także i młodych ludzi decyduje się na kupno lokalu położonego dalej od ścisłego centrum. Na względzie mamy chęć odpoczynku od ulicznego szumu miasta. Większość z nas obejmuje stanowiska w korporacjach, dlatego wyciszenie i relaks to coś, czego oczekuje współczesny nabywca mieszkania. Zwracamy uwagę, co znajduje się wokół bloku. Czy będziemy mieli gdzie zrobić zakupy, kupić pilnie lekarstwa, czy nasze dziecko będzie miało blisko do szkoły. Przykładem inwestycji są nowe mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy położone w spokojnej części miasta. Lokale znajdują się w pobliżu centrum i są dobrze z nim skomunikowanie. Wokół mamy wszystkie najpotrzebniejsze obiekty – sklepy, szkoły, apteki, a wizualnie budynek prezentuje się okazale. Inwestycja jest przykładem tego, czego poszukuje dzisiejszy najemca.

Otoczenie

Oprócz dobrze skomunikowanej lokalizacji, niezmierne ważne jest dla nas otoczenie. Interesują nas nieruchomości, wokół których znajduje się wiele zielonej przestrzeni, na przykład cenimy sobie bliskość parków, lasów, rzek, rezerwatów przyrody itp. Odpowiada to poniekąd dzisiejszym trendom na zdrowy tryb życia. Lubimy spacerować, lubimy biegać czy jeździć na rowerze. Dla niektórych to doskonała forma relaksu, o wiele przyjemniejsza niż uprawianie aktywności w centrum miasta.

Podsumowując, metraż, lokalizacja oraz otoczenie są kluczowymi kwestiami, które mają wpływ na nasze decyzje dotyczące zakupu mieszkania. Okazuje się, że jesteśmy w stanie zapłacić więcej za lepszy standard nieruchomości. Aby dobrze trafić i znaleźć lokal od wiarygodnego dewelopera, nie podejmuj decyzji szybko i pod wpływem emocji. Daj sobie więcej czasu i przede wszystkim odpowiedz na pytanie – jak wyobrażasz sobie swoje przyszłe idealne mieszkanie?

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij