Maszyny budowlane w Polsce – przegląd najważniejszych wydarzeń branży

Targi maszyn budowlanych w Polsce cieszą się coraz większą popularnością. Dla przedsiębiorstw stanowią doskonałą okazję do zaprezentowania swoich osiągnięć, nawiązania międzynarodowych relacji i współpracy biznesowej. Uczestnicy targów mają również niepowtarzalną możliwość zapoznania się z technologicznymi, innowacyjnymi rozwiązaniami sektora budownictwa w Polsce i Europie oraz zaobserwowania kierunków jego rozwoju.

Organizowane w Polsce targi przyciągają przedsiębiorców zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Wśród uczestników nie brakuje pasjonatów nowoczesnych technologii oraz osób zainteresowanych zakupem maszyn i urządzeń dla swojego biznesu. Targi są dla nich okazją do zapoznania się z ofertą wystawców oraz pozyskania wiedzy na temat możliwości sfinansowania planowanych inwestycji. O to, w których targach warto wziąć udział, zapytaliśmy prezesa spółki MBR Finanse S.A., zajmującej się m.in. leasingiem dla biznesu, Romana Wyszomirskiego.

Jako firma, świadcząca usługi leasingu maszyn przemysłowych i ciężarowych, uważnie śledzimy wszystkie, liczące się w branży targi maszyn budowlanych w Polsce. Dla firm to nie tylko pole do nawiązania skutecznej współpracy, ale także możliwość poszerzania swojej wiedzy i poznania kierunku rozwoju branży. Obecność na eventach, takich jak Targi Budownictwa Drogowego, ITM Polska i w Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych INTERMASZ, pozwala przedsiębiorcom dostosowywać swoją ofertę do dynamicznie zmieniających się potrzeb i oczekiwań klientów.

Zapraszamy na krótki przegląd najważniejszych targów, które obywają się w naszym kraju.

XXIII Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego

Źródło: targikielce.pl

Odbywające się od 9 do 11 maja w Kielcach, XXIII Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego to największe wydarzenie tego typu w Polsce. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 14 tys. gości. Targi odwiedził Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa – Jerzy Szmit, a także przedstawiciele branżowych instytucji. W ramach eventu równolegle odbyło się 5 salonów tematycznych:

  • Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych i Pojazdów Specjalistycznych MASZBUD. Tegoroczna edycja Targów Maszyn Budowlanych i Pojazdów Specjalistycznych MASZBUD obyła się 9-11 maja w Kielcach. W trakcie ich trwania zaprezentowano techniki i narzędzia w szkoleniu praktycznym operatorów maszyn oraz symulatory treningowe koparki i ładowarki, jako skutecznych narzędzi w szkoleniu praktycznym operatorów maszyn. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa na budowie oraz sposobami jego poprawy.

  • Autostrada-Polska. Podczas targów Autostrada-Polska swoją ofertę zaprezentowała m.in. firma UTEH Maszyny i Urządzenia Techniczne. UTEH zajmuje się sprzedażą maszyn budowlanych ze szczególnym uwzględnieniem maszyn do budownictwa drogowego oraz ziemnego. Na targach pokazała swój najnowszy stabilizator gruntu FAE STABI/H.

  • TRAFFIC-EXPO-TIL. W tym roku, podczas targów TRAFFIC-EXPO-TIL przedstawione zostały najnowsze i najbardziej zaawansowane technologicznie systemy wykorzystywane w infrastrukturze drogowej: zarządzania ruchem, oznakowaniem, inżynierią ruchu i urządzenia ostrzegania o niebezpieczeństwie. Uwagę poświęcono również ekranom i barierom dźwiękoszczelnym.

  • ROTRA. Podczas targów ROTRA zaprezentowane zostały najnowsze pojazdy, począwszy od kombi i vanów, po naczepy, przyczepy, lawety, ciągniki siodłowe, zabudowy wywrotcze i pojazdy specjalne.

  • Salon Europarking. Uczestnicy Salonu Europarking mieli okazję poznać najnowsze rozwiązania dot. systemów kierowania ruchem i monitoringu.

Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego INTERMASZ

Źródło: http://www.trucks-machines.pl/maszyny-budowlane/news/644-energetyczny-intermasz

Tegoroczna edycja targów INTERMASZ obyła się w dniach 23-25 maja w Poznaniu. Kolejna, wraz z targami BUDMA, będzie miała miejsce już niedługo, bo 30.01.2018 – 02.02.2018 r. Organizatorzy zapowiadają, że dzięki konsolidacji obu wydarzeń, będą to największe targi budowlane w Polsce. Uczestnikom zaprezentowane zostaną innowacyjne, zaawansowane technologicznie maszyny budowlane z całego świata.

Targi ITM Polska

Źródło: http://automatykaonline.pl/Z-branzy/juz-dzis-startuja-targi-itm

Celem targów ITM Polska jest prezentacja i promocja dokonań przemysłowych na światową skalę. W wydarzeniu bierze udział niemal 1000 wystawców, prezentujących innowacyjne maszyny i rozwiązania dla przemysłu: transportu, motoryzacji, obróbki powierzchni, kolejnictwa, spawalnictwa, hutnictwa, metalurgii, plastycznej obróbki metalu, lakiernictwa i innych. Swój dorobek prezentują inżynierowie, zespoły projektowe, a także jednostki naukowe, pracujące nad zastosowaniem innowacyjnych, nowoczesnych rozwiązań. Tegoroczna edycja targów miała miejsce 6-9 czerwca, kolejna zaś odbędzie się 5-8 czerwca 2018 roku.

Jak podkreśla Roman Wyszomirski, prezes MBR Finanse S.A., udział w targach maszyn budowlanych, jest szansą nie tylko dla wystawców, ale także dla polskiego przemysłu:

Podczas targów prezentowane są najnowsze, zaawansowane technologie. To właśnie one napędzają dziś przemysł i umożliwiają jego rozwój. Zachodzącym wokół zmianom możemy się biernie przyglądać z oddali lub aktywnie w nich uczestniczyć, realnie zmieniając otaczającą nas rzeczywistość. W MBR Finanse S.A. wiemy, że tylko podążając za postępem, sprostamy oczekiwaniom klientów i utrzymamy silną pozycję na rynku.

MBR Finance to firma, którą tworzą osoby z ponad 20-letnim doświadczeniem na rynku pośrednictwa finansowego. Przedsiębiorstwo działa z powodzeniem na rynku ogólnopolskim, oferując atrakcyjne rozwiązania finansowe dla swoich klientów. Produkty MBR Finance są nowoczesną alternatywą dla tradycyjnych usług finansowych, pozwalając na dostęp do pożyczki gotówkowej dla osób, które nie mogą otrzymać finansowania w bankach oraz innych instytucjach finansowych. Spółka oferuje obecnie takie linie produktowe jak pożyczki zabezpieczone maszynami budowlanymi oraz pojazdami ciężarowymi – MBR Leasing, pożyczki zabezpieczone pojazdami mechanicznymi – Motopożyczka, pożyczki zabezpieczone nieruchomościami oferowane pod handlową nazwą Hipopożyczka i pożyczki dla przedsiębiorców, którzy przedstawią inne formy zabezpieczenia spłaty pożyczki – Bizpożyczka.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij