Renowacja zabytków. Gdzie sprawdzą się podesty ruchome?

O zabytki trzeba dbać. Trudno się z tym faktem nie zgodzić. Polska jest krajem, gdzie występuje naprawdę wiele zabytków, począwszy od starych kamienic, przez zamki, aż na pomnikach kończąc. Oczywiście ich renowacja wymaga zgody głównego konserwatora zabytków. Rzecz jasna cały proces renowacji nie jest wcale łatwy. Poza zatrudnieniem wykwalifikowanych pracowników, kluczowe znaczenie ma również dobór odpowiedniego sprzętu, takiego jak podesty ruchome, które mogą odgrywać kluczową rolę podczas tego procesu.

Podnośniki ruchome koszowe – niezbędne podczas renowacji zabytków

Wykonanie renowacji zabytku jest procesem bardzo czasochłonnym i skomplikowanym. Kluczowe znaczenie mają zarówno umiejętności manualne, ale również profesjonalne sprzęty. Rolę główną mogą pełnić tutaj podesty ruchome koszowe, które wydają się najlepszym rozwiązaniem. Dzięki nim można bardzo szybko dostać się do miejsca, które ma zostać poddane renowacji. Wysokość robocza może tutaj wynosić nawet 25 metrów, a udźwig takiego podnośnika ruchomego to 200 kg. Kluczowe znaczenie ma tutaj również ich zwrotność, dzięki której praca może być bardziej precyzyjna, a jednocześnie po prostu szybsza. Podesty ruchome są również bezpieczne, a to za sprawą barierek.

Nowoczesne podesty ruchome czy może rusztowania?

Osoby odpowiedzialne za renowację budynku zastanawiają się, jaki sprzęt do takich prac sprawdzi się najlepiej. Istotne znacznie ma tutaj szybkość pracy, a także możliwie najniższe koszty użytkowania. Zatem najczęściej wykorzystuje się podesty ruchome bądź też rusztowania elewacyjne. Jednak bądźmy szczerzy rusztowania elewacyjne wymagają stosunkowo długiego montażu no i niestety problem może dotyczyć tego, iż zazwyczaj montowane są bezpośrednio przy elewacji, co w przypadku jej renowacji może doprowadzić do powstania uszkodzeń zabytku. Zatem zdecydowanie lepiej wybrać podesty ruchome, które nie powodują takich problemów, a praca może być wykonana szybko i precyzyjnie.

Podesty ruchome – idealne do pracy wewnątrz, jak i na zewnątrz

Jest wiele rodzajów podestów ruchomych, dzięki którym można wykonać niemal każdą pracę, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Można tutaj zdecydować się na podesty teleskopowe, które mają charakterystyczny teleskopowy maszt. Ciekawym wyborem oczywiście są podnośniki nożycowe, których konstrukcja nośna ma postać dwóch dźwigni. Dzięki temu w krótkim czasie mogą się rozkładać, jak i składać, co zdecydowanie przyspiesza prace. Oczywiście w przypadku każdej pracy budowlanej, w tym renowacji, należy wziąć pod uwagę udźwig nominalny, a także zasięg roboczy, czy maksymalną wysokość roboczą. Duże znaczenie ma także prędkość, jak i kąt obrotu. W przypadku wielu prac polecany jest wysięgnik, który potrafi obrócić się wokół własnej osi.

Bo rodzaj napędu ma znaczenie

Podesty ruchome od bozer.pl mogą mieć napęd elektryczny lub spalinowy. W przypadku prac zewnętrznych można stosować oba rodzaje. Jednak renowacje są szczególnie specyficzną pracą. Zatem w takiej sytuacji najlepiej postawić na model elektryczny, który być może jest mniej wydajny, ale nie powoduje zabrudzeń spowodowanych spalinami. Do pracy wewnątrz budynku możliwe jest wykorzystanie tylko i wyłącznie podnośników elektrycznych.

Zakup czy wynajem podestu ruchomego?

Podesty ruchome są niezbędne w wielu pracach związanych z renowacją. Dlatego właściciele firm często korzystają z tego sprzętu. Jednak podesty ruchome mają też jedną dużą wadę. Otóż ich cena jest bardzo wysoka, zatem tylko największe firmy budowlane stać na zakup takiego sprzętu. Na szczęście można szybko i łatwo rozwiązać ten problem decydując się na podesty ruchome do wynajmu. Wystarczy tylko podpisać umowę i już ma się do dyspozycji wysokiej jakości, profesjonalny sprzęt.

Podesty ruchome są niezbędne w pracach renowacyjnych. Dzięki nim każda praca może przebiegać szybko, bezpiecznie i profesjonalnie. Szeroki wybór podestów ruchomych sprawia, że bardzo łatwo dobrać model, który będzie odpowiedni do wykonywanej pracy. Warto jednak zwrócić uwagę, że zamiast kupować ten sprzęt, lepiej zdecydować się na podesty ruchome do wynajmu, gdyż objęte są pełną usługą serwisową w czasie trwania umowy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij