Rozbudowywanie domu

Rozbudowanie domu to nie taka znowu prosta sprawa. Jeśli chcemy powiększyć dom to zazwyczaj jest to zdeterminowane faktem, że albo powiększy nam się rodzina albo po prostu chcemy przeprowadzić się do większego lokum. I jedno i drugie wymaga albo budowy domu albo odkupienia gotowego. Przy rozbudowie już gotowego domu mogą pojawić się pewne problemy.

Jeśli dobudujemy całe piętro, to musimy się liczyć z tym, że trzeba będzie zdejmować dach itp. Tak więc koszt takiego przedsięwzięcia może być wysoki. Jeśli natomiast chcemy powiększyć dom o dodatkowe pokoje na parterze, to z kolei musimy mieć miejsce na dobudowę dodatkowych pokoi. Czyli zapewne zmniejszy się nasz ogród. Czasami też decydujemy się na przearanżowanie garażu na dodatkową powierzchnię mieszkalną.

Powiększanie domu

Takie rozwiązanie jest bardzo pomocne właśnie wtedy gdy ma się nam urodzić dziecko albo starszy rodzic chce się wprowadzić.Trzeba się oczywiście liczyć z dodatkowym kosztem takiego rozwiązania. Wszystko zależy od tego jak bardzo chcemy aktualny metraż powiększyć, a także od tego ile ścian trzeba będzie zburzyć.

Dodatkowy pokój

Jeśli chcemy dołączyć jeden dodatkowy pokój to nie powinno być aż takiego problemu. Zapewne wystarczy, że po prostu dobudujemy go z jednej strony domu. Dodamy drzwi pomiędzy nowym pokojem a domem i już. Oczywiście miło by było, gdyby wszystko do siebie w jakikolwiek sposób pasowało i współgrało ze sobą. Żeby na pierwszy rzut oka nie było widać, że jest to tak zwana dobudówka. Mogłoby to wyglądać nieelegancko. Dodatkowy pokój można już oczywiście urządzić według własnych widzimisię.Warto jednak pamiętać o tym, żeby współgrał w jakikolwiek sposób z całością domu. Jeśli chodzi o trendy to aktualnie popularny jest eklektyzm, czyli łączenie różnych styli. Na przykład antyków z nowoczesnymi sprzętami, wzorami itp. Takie połączenia są na pewno bardzo ciekawe i interesujące. Oczywiście wszystko należy robić z umiarem, aby nie przesadzić.

Aranżacja wnętrza

Zdecydowanie najbardziej reprezentacyjnym miejscem w domu – w dużej mierze decydującym o proporcjach powiązanych z nim pomieszczeń jest salon. Pokój dzienny zwykle charakteryzuje się tym, że posiada kanapę i telewizor. Oczywiście jest to zależne od właścicieli, w jaki sposób go urządzą. Wyższy hol można lepiej doświetlić światłem dziennym poprzez wysokie okna lub jakieś dodatkowe przeszklenia usytuowane w wyższej części wnętrza lub w dachu. Jeżeli salon posiada wysoki sufit, to na pewno sprawia to wrażenie bardziej przestronnego wnętrza, w którym chce się spędzać czas.Wysoki salon daje nie tylko poczucie oddechu, ale łatwiej też jest wydobyć piękno materiałów użytych na posadzce, pokazać dekoracyjne schody czy kominek. Piękną ozdobą mogą być także widoczne elementy konstrukcyjne dachu. Takie jak deski czy framugi. Wysoka, cała pusta przestrzeń bez mebli stworzy niepowtarzalny klimat. Z pewnością tego rodzaju wnętrze będzie po prostu pięknie wyglądało. Stworzy właśnie swojego rodzaju klimat takiego przytulnego domku. Dzięki temu prawie każdy będzie chciał spędzać w nim jak najwięcej czasu, co często chcą osiągnąć rodzice, gdy ich dzieci zaczynają rzadko bywać w domu.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij