Samojezdne podesty ruchome – w które warto zainwestować

Podesty ruchome są nieodzownym elementem pracy na budowach. Dostarczenie materiałów budowlanych na kolejne kondygnacje wymaga zastosowania profesjonalnego sprzętu. Takie urządzenia są również przydatne w leśnictwie przy kontrolowanej wycince drzew, a także przykładowo w szeroko pojętym marketingu do umieszczania reklam na billboardach. Praca musi być wykonana precyzyjnie, dlatego potrzebna jest współpraca operatora samojezdnych podestów ruchomych, jak i  pracownika wykonującego obowiązki na wysokościach. Zanim jednak firma zatrudni wykwalifikowanego operatora, musi zainwestować w samojezdne podesty ruchome.

Podesty nożycowe elektryczne i spalinowe – gdzie się sprawdzą?

Podesty nożycowe w zależności od typu mogą mieć różny udźwig. Generalnie podesty nożycowe spalinowe mają większy udźwig. Jeśli podest ma pracować na hali ze względu na rygorystyczne normy dotyczące emisji spalin, lepiej wybrać podesty nożycowe elektryczne. Na zewnątrz i przy większych budowach sprawdzą się z kolei podesty nożycowe spalinowe. Wynajem podestów ruchomych to niemały koszt i zdecydowanie bardziej opłaca się wynajem długoterminowy niż kilkudniowy. Oczywiście w przypadku podestów spalinowych trzeba liczyć się z wyższymi kosztami. Niemniej jednak biorąc pod uwagę koszty eksploatacji takiej maszyny oraz fakt, że gwarantowany jest serwis i regularne przeglądy, w porównaniu z kupnem maszyny wynajem może znacznie bardziej się opłacać. Podesty ruchome Bielsk Podlaski to urządzenia od wiodących producentów na rynku. Można je wykorzystać np. przy remoncie dachu budynku, co znacznie ułatwia pracę, a także zwiększa bezpieczeństwo dla pracowników. Mogą sprawdzić się również w magazynach do przenoszenia dużych palet.

Zainwestuj w podesty przegubowo-teleskopowe

Podesty ruchome przegubowo-teleskopowe mogą pracować na wysokości 10 do nawet 40 metrów, w zależności od modelu urządzenia, a ich udźwig sięga nawet 270 kg. Mogą być wykorzystywane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Są pewnego rodzaju uzupełnieniem dla podestów nożycowych, które charakteryzuje duży udźwig, pozwalają bowiem na przenoszenie ładunków na wyższe wysokości. Świetnie sprawdzą się do prac miejskich przy konserwacji i wymianie oświetlenia, a także pracach związanych z naprawieniem zerwanych trakcji po nawałnicach. Duży zasięg boczny zapewnia swobodę manipulowania przez operatora ramieniem  zakończonym podestem. Wynajem podestów ruchomych najlepiej zaplanować przy ustalaniu budżetu na inwestycje, a także wtedy, kiedy znane są już ramy czasowe poszczególnych prac. Dzięki temu można mieć wyspecjalizowany sprzęt zawsze pod ręką.

Podesty ruchome dla firm sprzątających i zajmujących się wieszaniem reklam na wysokościach

Utrzymywanie w czystości przeszklonych biurowców, to duże wyzwanie wymagające zatrudnienia firmy sprzątającej, której pracownicy mają uprawnienia do pracy na wysokościach. Podesty ruchome Bielsk Podlaski, a dokładnie urządzenia teleskopowe spalinowe i elektryczne sprawdzają się do tego celu idealnie. Dzięki specjalistycznemu sprzętowi niebezpieczna praca może być wykonywana w warunkach najbezpieczniejszych, jak to tylko możliwe. Przedsiębiorstwa  wynajmujące formy sprzątające oczekują, że praca zostanie wykonana bardzo precyzyjnie, a biuro będzie lśniło czystością, dzięki dokładnie umytym z zewnątrz szybom. Dlatego specjalistyczny sprzęt do pracy na wysokich kondygnacjach jest tu konieczny, aby pracownik mógł skupić się na wykonywanych obowiązkach. Dla firm sprzątających ale również zatrudniających osoby do montowania reklam w nietypowych miejscach na dużych wysokościach konieczny jest stały dostęp do podestów ruchomych. Możliwość długoterminowego wynajmu podestów ruchomych ze stałą opieką serwisową, kiedy nie muszą martwić się o koszty napraw i przeglądów jest dla nich najlepszą opcją.

Ładowarki teleskopowe uzupełnieniem floty obok wózków widłowych na magazynie

Wózki widłowe są nieodzownym elementem wszystkich magazynów. Jednak nie są one w stanie przenosić towarów z wyższych kondygnacji, a także dostarczać ich na większe wysokości. Dlatego doskonałym uzupełnieniem dla nich mogą być ładowarki teleskopowe, które znajdują się w ofercie wynajmu podestów ruchomych Bielsk Podlaski. Ładowarki teleskopowe mają udźwig sięgający kilku ton, co sprawia, że są niezwykle przydatne na każdym magazynie. Oczywiście mogą mieć swoje zastosowanie, jak inne podesty ruchome również na budowach.

Niezależnie od tego na jaki sprzęt, w zależności od potrzeb, wynikających głównie z gabarytów oraz maksymalnej wysokości przenoszonych przedmiotów, a także specyfiki pracy, zdecyduje się firma, to wynajem jest bardzo wygodną formą eksploatacji urządzeń. Jedyne o co trzeba zadbać, to wykwalifikowani pracownicy posiadający uprawnienia UDT do pracy na określonych podestach ruchomych.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij